Ärgata kirstus… / sessioon # 2

Ja jälle nad tikuvad kirikusse. Sel korral asusid Zecc arhitektid väikese St. Jakobuse kiriku kallale Utrechtis, et muuta see moodsaks, täisväärtuslikuks, kuid vajadusel ajutiseks elamispinnaks. Säilitati võimalikult palju vana ja väärtuslikku: uksed, põrandad, sambad on kõik autentsed. Hoone täitis oma algupärast funktsiooni 1991. aastani, misjärel sai sellest antiikmööbli showroom. Soovides jätta kirik puutumata suurematest transformatsioonides, anda võimalus ka tulevastele arhitektuursetele üksiküritajatele, kujundati elamispind astmeliseks kuubikmaastikuks võimalikult sõltumatult hoone välisseintest. Seega saab vajadusel kogu kupatuse välja lõhkuda ning taas palved ja patukahetsused altari ees valla päästa.

Vot siin juba on seda Niguliste touchi, millest ma eelmises satsis rääkisin. Need kõrged, aga soojad võlvialused. Eriti meeldib mulle see väike labürintide süsteem, elutoa funktsiooni täitev lesila ja vigurdava lambiga lugemisnurk. Vaibal eksponeeritud trummikomplekt annab aimu, mis siin kõik juhtuma hakkab. Saagimi ambitsioone kõditav unenägu? Hell yes, sir.

Pildimajandus: Frank HanswijkOne Comment

  1. Kirke wrote:

    Utrecht oleks jumala tuus linn õppimiseks (seal Hollandi suurim ülikool). mis puutub kirikutesse, siis U. on ka Rooma katoliku kiriku Hollandi keskus.. ilmselt on seal palju selliseid kirikuid… minu arust siiski kõle elamiseks brr

Your comment here

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com