7SILVERMENINCOATS “Mets”

Vahelduseks teen juttu ka sellest, mis on tõeliselt käe-jala juures. Nimelt avanes eelmisel nädalal Hop galeriis moedisainer Marit Ilisoni loovplatvormi 7SILVERMENINCOATS installatsioon-näitus “Mets”. Esiteks ei ole see üldse tavaline, et üks moekollektsioon saab võimaluse majutuda galeriisse. Teiseks on tegu väga vinge meeste viigipükste kollektsiooniga ruumispetsiifilise installatsiooni osana, mis on omakorda tükikeseks 7SILVERMENINCOATSI-nimelisest kontseptsioonist.

Keskmine moehuviline ütleb nüüd võib-olla “ah?”. Jah, üks Eesti disainer võib tõesti mõelda veidi suuremalt, kui vaid 2-4 korda aastas üllitatavad kollektsioonid.

Räägin veidi lähemalt, kuna olen Marit Ilisioni loomingu austaja. 7SILVERMENINCOATS koondab platvormina enda alla kolm maailma: esiteks meestemoe kollektsiooni, mis täiustub siis, kui aeg selleks küps, teiseks kvaliteetse rätsepatöö, mille raames saab tellida level-up mantleid, pintsakuid, ülikondi, ning kolmandaks loomingulise koostöö erinevate isikute ja ettevõtetega, mille tulemusena võib sündida mis iganes alates kirjandusest lõpetades ruumikujundusega. Kolme maailma ühendavad põhimõtted nagu slow fashion, kvaliteet, ajatus, loominguline sügavus (kui nii võib öelda).

Kes vaimustub ideede suurusest, nutikusest, kes vaimustub lihtsast moeloomingu ilust. Mõlemal juhul on Marit jälgimist ning näitus tutvumist väärt. Kui ma oleks mees, kellel on maitset ja julgeb H&M hunnikute kõrval investeerida pigem kvaliteeti, jookseksin kiirelt Mariti juurde ja võtaksin järjekorda, et lasta endale vorpida üks hästiistuv mantel ning lillad viigipüksid. Sest nagu kvaliteetajakirjandus hiljuti teatas, siis lillas mees on ikka lillas mees.

Näitus jääb avatuks 30. oktoobrini. Paar klõbinat avamiselt:

 

 Your comment here

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com